ארט דור מעניקה שירות מלא וכולל של ייצור והתקנה של דלתות מעץ מלא בבית הלקוח, עם התאמה מלאה פונקציונאליות ואורך חיים מקסימלי של הדלת.

דלתות פנים

דלת היא הרבה יותר מאמצעי להכנס ולצאת ממקום כלשהו. דלתות יכולות לשמש בתור פריטי עיצוב משמעותיים מאוד!

בין אם מעצבים בית חדש, משפצים או עושים Re–Design – השקעת מחשבה בבחירת דלת מתאימה זה בגדר חובה לכל מעצב מקצועי או מעצב חובב.

רובנו קונים או שוכרים בתים עם דלתות אשר הותקנו זה מכבר, ומתייחסים לדלתות בתור משהו מובן מאליו.

אבל, אף על פי שאנחנו רגילים לחלוף על פני דלתות מבלי להעניק תשומת לב יתרה, לדלת השפעה ניכרת, גם על האווירה והתחושה וגם על יתר הפריטים בבית.

בחירת דלת פנים לבית

דלת ראויה זה מכלול של מגוון מאפיינים: עיצוב והתאמה לסביבה ולמראה הבית, מיקום והתאמה למידות ולמעברים, כמו גם היבטים טכניים יותר של איכות חומרי גלם, סוג נעילה, בידוד תרמי ואקוסטי, התקנה נכונה ועוד.

השילוב הנכון הוא איזון בין מראה אקלקטי מצד אחד אך בעל זרימה והמשכיות של שאר המרכיבים בחדר מצד שני. הדלת צריכה לתת טון מסוים, אך לא להוות ניגוד מוחלט לשאר הצבעים והריהוט.

כדאי לקחת בחשבון שדלת מאסיבית בחדר קטן עלולה לגרום לאפקט שבו הדלת תאפיל על החדר ותגרום לו להיראות עוד יותר קטן. בחדרים רחבי ידיים, דלת עדינה מדי עלולה להיות מאוד לא מורגשת.

זה חשוב להתאים דלת מתאימה לחדרים ספציפיים בבית, כי הדלת ממלאת פונקציונאליות שונה בכל אחד מהחדרים ויש לקחת בחשבון מה נדרש מהדלת בהתחשב במיקום.

דלתות של חדרי שינה או חדרי עבודה הן שונות, למשל, מדלתות מטבח או חדרי אמבטיה. בחירה של דלת מתאימה לוקחת בחשבון אלמנטים של פרטיות, לצד אילוצים של תנאי סביבה ושיקולים של שכבות ציפוי מגן על חשבון השאיפה בדלת כמה שיותר "טבעית".

התקנת דלתות עץ

הדבר שהכי חשוב לזכור בעת התקנה של דלתות עשויות עץ מלא, הוא העובדה הפשוטה שדלת מעץ מלא היא כבדה יותר ובעלת מבנה שונה מזה של דלת "רגילה" בגודל זהה.

בעת ההתקנת דלת מומלץ לבצע את התהליך בהתאם להוראות או להיעזר באיש מקצוע בעל ידע וניסיון ספציפי בהתקנת דלתות עץ מאסיביות. התקנה של דלת עץ שונה באופן מהותי מהתקנה של דלת פלדה למשל.

ההבדלים במשקלן ובמבנה באים לידי ביטוי קודם כל בבחירת המסגרת, על אחת כמה וכמה כשמדובר במסגרות "מוחבאות" (מסגרות שמותקנות בקו זהה לזה של הדלת, ליצירת מראה שטוח ואחיד עם הקיר).

קונסטרוקציה לא מוצלחת של המסגרת תגרום נזק בלתי הפיך ותמעיט גם בערכה של הדלת ה יוקרתית ביותר.

לכן במידה ולא רכשתם את המכלול הכולל של דלת+מסגרת, בעת ההתקנה יש לוודא שהצירים מסוגלים לעמוד במומנט ובמסה של הדלת, שיכולה להשתנות בהתאם למבנה וסוג העץ.

פרמטר נוסף אך חשוב לא פחות בעת הזמנת דלתות מכל סוג הוא מיקום הידית והציר, שכן עדיף לרוב להימנע מדלתות שנפתחות אל תוך מסדרונות או חדרי שירות צרים.